
BUZZER ELEMENT STD 2.5KHZ 20MM
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AB2025B datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 80nF |
| Diameter | 20mm |
| Frequency | 2.5kHz |
| Impedance | 500R |
| Inside Diameter | 15mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 30V |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Flush |
| Package Quantity | 200 |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 2.5kHz |
| Thickness | 100um |
| Voltage Rating | 30V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AB2025B to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
