This 30V piezo component features a capacitance of 30nF and an impedance of 150R. It has a maximum operating temperature of 60°C and a minimum operating temperature of -20°C. The component is lead free and has a packaging type of bulk. It is designed for flush mounting and has a diameter of 34.6mm and a height of 0.63mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AB3432F datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 30nF |
| Diameter | 34.6mm |
| Frequency | 3.2kHz |
| Height | 0.63mm |
| Impedance | 150R |
| Inside Diameter | 25mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 30V |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Flush |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 3.2kHz |
| Thickness | 630um |
| Voltage Rating | 30V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AB3432F to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.