
The AB3528B is a piezo driver from Projects Unlimited with a package quantity of 100 units per bulk packaging. It has a maximum input voltage of 30V and a voltage rating of 30V. The device operates within a temperature range of -20°C to 60°C and features a flush mount. The AB3528B has a series designation of AB and a size of 1.38inch in diameter.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AB3528B datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | 300 |
| Diameter | 35mm |
| Frequency | 2.8kHz |
| Impedance | 300R |
| Max Input Voltage | 30V |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Flush |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Series | AB |
| Size | 1.38inch |
| Voltage Rating | 30V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AB3528B to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.