Buzzer Piezo 12VDC 14MM Pcmnt
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Current Rating | 7mA |
| Diameter | 13.8mm |
| Frequency | 500Hz |
| Input Type | DC |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tray |
| Self Resonant Frequency | 4kHz |
| Series | AI |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 12V |
| DC Rated Voltage | 12V |
| RoHS | Not Compliant |