Alerts 70dBA 400Hz 4.5VDC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Diameter | 22.8mm |
| Frequency | 400Hz |
| Height | 15.6mm |
| Input Current | 24mA |
| Input Type | DC |
| Length | 1.26inch |
| Mount | Flush, Panel, Flanges |
| Packaging | Tray |
| Self Resonant Frequency | 400Hz |
| Series | AI |
| Termination | Wire Leads |
| Voltage Rating | 4.5V |
| RoHS | Not Compliant |