This speaker features a radial package with a current rating of 20mA and a frequency response of 400Hz. It has a height of 15.5mm, length of 22.5mm, and width of 16.7mm. The speaker is designed for DC input and has a termination of PC pins. It is packaged in a tray and has a voltage rating of 24V.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Current Rating | 20mA |
| Frequency | 400Hz |
| Height | 15.5mm |
| Input Type | DC |
| Length | 22.5mm |
| Mount | Flush, Through Hole |
| Packaging | Tray |
| Self Resonant Frequency | 400Hz |
| Series | AI |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 24V |
| DC Rated Voltage | 24V |
| Width | 16.7mm |
| RoHS | Not Compliant |