Buzzer Piezo 12VDC 23MM Pcmnt
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Current Rating | 15mA |
| Diameter | 23.3mm |
| Frequency | 500Hz |
| Height | 10mm |
| Input Current | 15mA |
| Input Type | DC |
| Length | 23.4mm |
| Mount | PCB, Through Hole |
| Packaging | Tray |
| Self Resonant Frequency | 3.1kHz |
| Series | AI |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 12V |
| DC Rated Voltage | 12V |
| RoHS | Not Compliant |