
Audio Indicators & Alerts 30VDC 60MA 100DBA
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AI-3629-P-30V-R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Flush, Panel |
| Operating Supply Current | 60mA |
| Packaging | Bulk |
| Series | AI |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 30V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AI-3629-P-30V-R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
