
Audio Indicators & Alerts 12VDC 2900Hz 107dBA
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AI-380HFP datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Current Rating | 16mA |
| Diameter | 29mm |
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | DC |
| Mount | Panel |
| Series | AI |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AI-380HFP to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.