
Audio Indicators & Alerts 95dB 2800Hz 28VAC/DC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AI-383 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 43mm |
| Frequency | 2.8kHz |
| Input Type | DC |
| Mount | Panel |
| Self Resonant Frequency | 2.8kHz |
| Series | AI |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AI-383 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
