Buzzer Piezo 12VDC 42MM Panel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 6mA |
| Diameter | 42.5mm |
| Frequency | 2.8kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 6mA |
| Self Resonant Frequency | 2.8kHz |
| Series | AI |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Not Compliant |