Buzzer Piezo 12VDC 2.9KHZ Panel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Frequency | 2.9kHz |
| Input Type | DC |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Current | 10mA |
| Series | AI |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Not Compliant |