Audio Indicators & Alerts 90 dBA 12VDC 2800Hz
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AI-435 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Frequency | 2.8kHz |
| Input Type | DC |
| Mount | Flush, Panel, Flanges |
| Self Resonant Frequency | 2.8kHz |
| Series | AI |
| Termination | Wire Leads |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AI-435 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.