Buzzer Magn 1.5V 2.048KHZ Pcb
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Current Rating | 18mA |
| Diameter | 16mm |
| Frequency | 2.048kHz |
| Height | 14mm |
| Length | 16mm |
| Mount | Through Hole |
| Operating Supply Voltage | 3V |
| Self Resonant Frequency | 2.05kHz |
| Series | AT |
| Termination | PC Pins |
| DC Rated Voltage | 1.5V |
| Width | 16mm |
| RoHS | Not Compliant |