
This 12V audio component features a radial package with through hole mount, operating within a temperature range of -30°C to 105°C. It has a supply current of 40mA and a supply voltage of 12V. The component is available in a tray packaging with 100 pieces per package.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AT-1224-TWT-4-R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | Radial |
| Depth | 9mm |
| Diameter | 12mm |
| Frequency | 2.4kHz |
| Height | 9.2mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Through Hole |
| Operating Supply Current | 40mA |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Tray |
| Series | AT |
| Shape | Round |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 12V |
| Washable | Yes |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AT-1224-TWT-4-R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
