Audio Indicator Transducer Piezo 12Vdc 12mA Pin 1.5Vdc 3000Hz to 4000Hz Through Hole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 12mm |
| Diameter | 30mm |
| Frequency | 3.5kHz |
| Height | 12mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Current | 12mA |
| Max Supply Voltage (DC) | 24V |
| Min Supply Voltage (DC) | 1.5V |
| Mount | Through Hole |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 12V |
| Operating Supply Current | 12mA |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Package Quantity | 1500 |
| Packaging | Bulk |
| Series | AT |
| Shape | Round |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 12V |
| Washable | No |
| RoHS | Compliant |