
This 12V audio component has a maximum operating temperature of 85°C and a minimum operating temperature of -30°C. It is designed for panel, flanges, or chassis mount and has a diameter of 32mm and a height of 13.5mm. The component has a frequency of 3.7kHz and a maximum supply current of 7mA. It is available in bulk packaging with 160 units per package.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AT-3237-TF-LW140-R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Depth | 13.5mm |
| Diameter | 32mm |
| Frequency | 3.7kHz |
| Height | 13.5mm |
| Length | 44mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Supply Current | 7mA |
| Mount | Panel, Flanges, Chassis Mount |
| Operating Supply Current | 7mA |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Package Quantity | 160 |
| Packaging | Bulk |
| Series | AT |
| Shape | Round |
| Termination | Wire Leads |
| Voltage Rating | 12V |
| Washable | No |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AT-3237-TF-LW140-R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
