Buzzer Piezo 12V 2.0KHZ Pcb
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Radial |
| Frequency | 2kHz |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Through Hole |
| Operating Supply Current | 8mA |
| Packaging | Bulk |
| Series | AT |
| Termination | PC Pins |
| Voltage Rating | 12V |
| RoHS | Compliant |