
SIREN PIEZO IND 18-28V BASE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AVW-15SBR-AL-24 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Red |
| Diameter | 92mm |
| Height | 91mm |
| Input Type | DC |
| Length | 92mm |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Supply Voltage (DC) | 28V |
| Min Supply Voltage (DC) | 18V |
| Mount | Base |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 24V |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP54, Water Resistant |
| Series | AVW |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating | 24V |
| Weight | 0.662lb |
| Width | 92mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AVW-15SBR-AL-24 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
