
MIC COND ANALOG NOISE CAN -46DB
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited PNM-3546L-R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Depth | 3.5mm |
| Diameter | 6mm |
| Height | 3.5mm |
| Impedance | 2.2kR |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 6mm |
| Max Supply Voltage (DC) | 10V |
| Mount | Solder Pad |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 2V |
| Operating Supply Current | 500uA |
| Operating Supply Voltage | 2V |
| Output Type | Analog |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Series | PNM |
| Shape | Circular, Round |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 2V |
| Width | 6mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited PNM-3546L-R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
