
Mic Omni-Directional 2200Ohm -48±3dB 10Vdc Round Pin
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited POM-5246P-R datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Depth | 5.2mm |
| Diameter | 6mm |
| Direction | Omnidirectional |
| Height | 5.4mm |
| Impedance | 2.2kR |
| Length | 6mm |
| Max Supply Voltage (DC) | 10V |
| Max Supply Voltage | 2V |
| Mount | PCB |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 2V |
| Operating Supply Current | 500uA |
| Output Type | Analog |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | POM |
| Shape | Circular, Round |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 2V |
| Width | 6mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited POM-5246P-R to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
