Microphones 2.2kOhm x 5.8mm
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 2.2mm |
| Diameter | 5.8mm |
| Direction | Omnidirectional |
| Impedance | 2.2kR |
| Operating Supply Current | 500uA |
| Operating Supply Voltage | 2V |
| Output Type | Analog |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 2200R |
| Shape | Circular |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 2V |
| RoHS | Not Compliant |