Audio Indicator Transducer Electromagnetic 3.6Vp-p 90mA Solder Pad 2Vp-p 3100Hz to 4100Hz Surface Mount
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Bandwidth | 3.6kHz |
| Current Rating | 90mA |
| Depth | 8.5mm |
| Frequency | 3.6kHz |
| Height | 4mm |
| Input Current | 90mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 8.5mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 90mA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Self Resonant Frequency | 3.6kHz |
| Series | SMT |
| Termination | Solder |
| Washable | No |
| Width | 8.5mm |
| RoHS | Compliant |