Buzzer Piezo 10V 2.5KHZ SMT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 2.5kHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 8mA |
| Series | SMT |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 10V |
| RoHS | Not Compliant |