The SMT-4203D is a dynamic speaker component with a current rating of 120mA. It features a surface mount package with a height of 2mm and a length of 7.5mm. The self resonant frequency is 2.7kHz. This component is suitable for use in audio applications.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited SMT-4203D datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SMD/SMT |
| Current Rating | 120mA |
| Height | 2mm |
| Input Current | 120mA |
| Length | 7.5mm |
| Mount | Surface Mount |
| Self Resonant Frequency | 2.7kHz |
| Series | SMT |
| Termination | Solder |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited SMT-4203D to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
