SMD Alerts EM 87dB 2300Hz 5Vpp
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 2.3kHz |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 7V |
| Self Resonant Frequency | 2.3kHz |
| Series | SMT |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 5V |
| RoHS | Not Compliant |