SMD Alerts EM 87dB 3.6V
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Diameter | 4mm |
| Frequency | 2.5kHz |
| Length | 8.5mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.6V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Self Resonant Frequency | 2.5kHz |
| Series | SMT |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 3.6V |
| DC Rated Voltage | 3.6V |
| RoHS | Not Compliant |