
Telecom Transformer 1.8CT:1CT 1.5Ohm Prim. DCR 2.3Ohm Sec. DCR 10 Terminal Gull Wing SMD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Length | 17.65mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 60 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Shielding | Unshielded |
| Width | 13.46mm |
| RoHS | Not CompliantNo |
