
Telecom Transformer 3.2:1 4Ohm Prim. DCR 0.8Ohm Sec. DCR 10 Terminal Gull Wing SMD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| DC Resistance (DCR) | 4R |
| Depth | 17.65mm |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Length | 13.46mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Turns Ratio | 3.2:1 |
| RoHS | Compliant |