
This telecom transformer is designed for surface mount applications, with a height of 13.46mm and a length of 17.65mm. It features a maximum operating temperature of 85°C and a minimum operating temperature of -45°C. The transformer is not RoHS compliant, and is available in a package quantity of 150 pieces.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Pulse B2189T datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Height | 13.46mm |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Length | 17.65mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -45°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 150 |
| RoHS Compliant | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Width | 13.11mm |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Pulse B2189T to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.