Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Pulse CX2078NL datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SMD/SMT |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency | 5 to 500 MHz |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Transformer Type | RF TRANSFORMER |
| Turns Ratio | 1:1 |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Pulse CX2078NL to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.