Telecom Transformer 1:1 0.65Ohm Prim. DCR 0.65Ohm Sec. DCR 24 Terminal Gull Wing SMD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Height - Seated (Max) | 6.37mm |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Length | 13.16mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 350 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Star Magnetics™ |
| Turns Ratio | 1:1 |
| Width | 15.11mm |
| RoHS | Compliant |