
SMPS Transformer, 15W, ROHS COMPLIANT
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 22.23mm |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Length | 17.15mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Turns Ratio | 16:3 |
| RoHS | Compliant |
