The RTT03104JTP is a fixed resistor from Ralec with a resistance of 100k Ohm and a tolerance of 5%. It has a maximum operating temperature of 155°C and a minimum operating temperature of -55°C. The resistor is packaged in a CHIP, HALOGEN AND LEAD FREE package with dimensions of 1.6mm in length, 0.8mm in width, and 0.45mm in height.