The RTT03274JTP is a fixed resistor from Ralec with a resistance of 270kΩ and a tolerance of ±5%. It has a maximum operating temperature of 155°C and a minimum operating temperature of -55°C. The resistor is packaged in a compact form with a length of 1.6mm, a width of 0.8mm, and a height of 0.45mm.