The RTT203302FTE is a fixed resistor from Ralec with a resistance of 33000 Ohms and a tolerance of 1%. It has a package length of 5mm, width of 2.5mm, and height of 0.55mm. The resistor operates between -55°C and 155°C. It is a 2-terminal component.