Inductor Shielded/Molded Wirewound 0.22uH 10% 25MHz 49Q-Factor 1.1A 0.067Ohm DCR AXL Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Shielded/Molded |
| Inductance | 0.22uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 25MHz |
| Maximum DC Current | 1.1A |
| Max DC Resistance | 0.067Ohm |
| Minimum Quality Factor | 49 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 250MHz |
| Lead Style | Axial |
| Product Length | 11.2mm |
| Product Diameter | 4.49mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |