Rectron 5KP100A-T technical specifications.
| Package/Case | P |
| Clamping Voltage | 30.9V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Surge Current | 10A |
| Operating Supply Voltage | 100V |
| Package Quantity | 30000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Power | 5kW |