Common Mode Chokes Dual 100uH 1kHz 35A 2.3mOhm DCR Thru-Hole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Power Line |
| Number of Lines | 2 |
| Configuration | Dual |
| Inductance | 100uH |
| Leakage Inductance | 9u(Max)H |
| Test Frequency | 1kHz |
| Maximum DC Current | 35A |
| Max DC Resistance | 2.3mOhm |
| Withstand Voltage | 2.5kVAC |
| Mounting | Through Hole |
| Product Length | 61.11mm |
| Product Depth | 50.8mm |
| Height | 31.75mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 130°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |