Richtek RT9013-32GQW technical specifications.
| Max Input Voltage | 5.5V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Output Voltage | 3.2V |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 500mA |