The RT9078-33GJ5 is a dual output low dropout (LDO) regulator with a nominal output voltage of 3.3V and a maximum output current of 0.3A. It has a fixed output voltage and operates from an input voltage of up to 5.5V. The device is packaged in a VSSOP package and has an operating temperature range of -40°C to 125°C. It is suitable for use in applications requiring a stable and efficient voltage supply.