The RT9193-32PB is a 5-pin SOT-23 linear voltage regulator from Richtek with a nominal output voltage of 3.2V and a maximum output current of 300mA. It operates over a temperature range of -40°C to 125°C and has an input voltage range of 2.5V to 5.5V. The dropout voltage is 300mV maximum. It is available in a 5-pin SOT-23 package.