Richtek RT9261B-33GX technical specifications.
| Package/Case | TO-243AA |
| Max Input Voltage | 7V |
| Min Input Voltage | 1V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Min Output Voltage | 3.3V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 120mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 3.3V |