Samsung CL10C101FB8NNWC technical specifications.
| Capacitance | 100pF |
| Package/Case | 0603 |
| Height | 900um |
| Length | 0.063inch |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CL |
| Thickness | 0.035inch |
| Tolerance | 1% |
| Voltage Rating | 50V |
| Width | 0.031inch |