Samsung CL10C1R5CB8NNNC technical specifications.
| Capacitance | 1.5pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.8mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.8mm |
| Length | 1.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Series | CL |
| Voltage | 50V |
| Voltage Rating | 50V |