Samsung CL21C221JCANNNC technical specifications.
| Capacitance | 220pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.25mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.65mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Series | CL |
| Tolerance | 5% |
| Voltage | 100V |
| Voltage Rating | 100V |
| DC Rated Voltage | 100V |