Samsung CL32A226KAJNNNE technical specifications.
| Capacitance | 22uF |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Construction | Flat |
| Depth | 2.5mm |
| Dielectric | X5R |
| Height | 2.5mm |
| Length | 3.2mm |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Series | CL |
| Thickness | 0.106inch |
| Tolerance | 10% |
| Voltage | 25V |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.098inch |