
processor module M340 max 512 discrete 128 analog I/O Modbus
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Module |
| Depth | 93mm |
| Length | 100mm |
| Manufacturer Series | BMX |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Mount | DIN Rail |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
