
TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - 440 V 150 A - 415 VAC 50/60 Hz coil
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Current Rating | 150A |
| Depth | 136mm |
| Length | 158mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Number of Poles | 3 |
| Termination | Lug |
| Throw Configuration | 3P |
| Width | 120mm |
| RoHS | Compliant |