TeSys D contactor - 4P(2 NO + 2 NC) - AC-1 -, 440 V 80 A - 240 V AC 60 Hz coil
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 125mm |
| Length | 127mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -5°C |
| Number of Poles | 4 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LC1 |
| Width | 85mm |
| RoHS | Compliant |